LKQ ELIT

ELIT в LKQ

LKQ Corporation (www.lkqcorp.com) є найбільшим в Північній Америці постачальником автозапчастин, провідним постачальником відновлених автомобільних двигунів і трансмісій, обладнання для ремонту автомобілів. Компанія також є найбільшим дистриб'ютором запчастин у Великій Британії і Нідерландах. Має представництва на Тайвані, Бельгії та Франції.

Назва компанії – «LKQ» – походить безпосередньо від терміну «Like-Kind-Quality», який означає, що запчастина має таку ж якість і функціональність, як і оригінальна деталь. Сьогодні, коли LKQ диверсифікувалась як географічно, так і в сегменти продуктів та послуг, що виходять за межі свого походження – продажу відновлених оригінальних запасних частин, абревіатура «LKQ» тепер позначає «Leadership. Knowhow. Quality» («Лідерство. Ноу-хау. Якість»), що більш точно відображає місце компанії у світі.

Звідки прийшла ця корпоративна група і куди приведе спільний шлях в наступні роки?
Близько 45 000 співробітників, в 2023 оборот 13,9 мільярдів доларів, акції продаються на фондовій біржі найбільш високотехнологічних компаній світу NASDAQ, під номером 319 у списку найбільших світових компаній Fortune 500 в 2023 році, участь в фондовому індексі S&P 500: це все здається неймовірним, для компанії, яка цього року відзначає своє 25-річчя.

Як і в багатьох історіях великого успіху, історія LKQ почалася з досить простої ідеї. Ще в 1998 році утилізація і розбирання автомобілів, що не підлягають відновленню, в США залишалися абсолютно неорганізованою справою. Разом з цим на ринку б/у запчастин існував великий дефіцит деталей. Шанси знайти що-небудь на вторинному ринку були менше 30%.

Тоді ідея засновників LKQ була в тому, щоб зробити можливим продаж запасних частин, знятих з пошкоджених автомобілів, кінцевим клієнтам або кузовним майстерням. Так вони стали купувати і утилізувати склади по всій Північній Америці, щоб побудувати такі торгові зони в декількох регіонах. Це бачення привело до того, що LKQ стала найбільшим дистриб'ютором вторинних деталей на ринку Північної Америки.

У 2011 році LKQ зробила перший крок в напрямку ринків Європи – група придбала англійську компанію Euro Car Parts (ECP). У 2013 році Sator приєдналася до LKQ, а разом з ними було багато їх дочірніх компаній в країнах Бенілюксу та Франції. У 2014 році LKQ придбала Atracco, сильного ключового гравця в країнах північної Європи. З 2016 під управління LKQ переходить італійська група Rhiag, яка володіла на той час мережею ELIT. Так група LKQ отримала представництва ще в десяти країнах: від Італії та Швейцарії до Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Польщі та України. LKQ позиціонує себе як найбільший системний постачальник запасних частин на континенті. Група компаній в три рази перевершує найближчих конкурентів, що борються один з одним за друге місце. В даний час в LKQ Europe працює 27 500 співробітників у більш ніж 20 країнах, вони сприяють успіху групи, реалізуючи всі види автомобільних запчастин, використовуючи високопродуктивні онлайн-платформи і чудову логістику.

Озираючись назад, можна з упевненістю сказати, що 25 років тому LKQ визначила для себе правильну стратегію розвитку. За останнє десятиліття група збільшила свої доходи в тринадцять разів! Таким чином, LKQ росла швидше, ніж eBay, Amazon, Apple, Google або Netflix. Завдяки найсильнішим партнерам на локальних ринках, що входять до групи, LKQ сповнена рішучості підтримувати цей курс стабільного зростання та успіху і надалі.