LKQ ELIT

WD-40

WD-40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WD-40 — американська компанія і торгова марка відомого аерозольного препарату, розробленого Норманом Ларсеном у 1953 році для Rocket Chemical Company, Сан-Дієго, Каліфорнія. Спочатку препарат був розроблений для промислових споживачів як водовідштовхувальний засіб, що запобігає корозії. Пізніше було встановлено, що він також має безліч можливостей для побутового застосування.

За корпоративною легендою, формула продукту була розроблена з сорокової спроби (WD-40 як скорочення від англ. Water Displacement — 40th Attempt). Продукт складається в основному з різних вуглеводнів. WD-40 вперше було використано в компанії Convair для захисту зовнішньої обшивки ракет Атлас від корозії. На полицях магазинів Сан-Дієго продукт вперше з'явився в 1958 році.

Головний інгредієнт продукту – мінеральне мастило, яке залишаючись на будь-якій поверхні забезпечує змащення і довготривалий захист від вологи. Також до складу продукту входять різні леткі вуглеводні, які надають продукту низьку в'язкість і можливість бути розпорошеними у вигляді аерозолю. Такий спосіб підходить для консервації обладнання, що містить приховані порожнини і тріщини.

Точна формула продукту досі є комерційною таємницею і ретельно охороняється. Продукт не запатентований, щоб уникнути розкриття технології виготовлення.

Паспорт безпеки (обов'язковий документ в США) дає такі відомості про продукт:

  50 % — розчинник уайт-спірит;
  25 % — витіснювач, двоокис вуглецю;
  15 % — мінеральна олива;
  10 % — інертні інгредієнти.

Крім цього, в ньому є вказівка, що продукт вогненебезпечний і шкідливий при прийомі всередину, тривалому впливі на шкіру. Вода непридатна для гасіння WD-40. Існує популярна легенда, що основним інгредієнтом WD-40 є риб'ячий жир, але офіційний сайт компанії спростовує цю інформацію.

WD-40 використовують в автомайстернях – для відкручування заржавілих гайок, болтів, за умови якщо різьблення відкрите.

Rocket Chemical Company була заснована в 1953 році. У 1969 році Джон С. Баррі, ставши її президентом, змінив назву на WD-40 на тій підставі, що ракетно-хімічна компанія не виробляє ракети. У 1973 році компанія стала публічною, розмістивши свої акції на біржі NASDAQ (символ акції WDFC). В останні роки WD-40 придбала кілька продуктових лінійок, додавши такі бренди як: 3-IN-ONE, LAVA, Spot Shot, X-14 та деякі інші.

Штаб-квартира компанії досі знаходиться в Сан-Дієго, Каліфорнія. Продукція продається в більш ніж 160 країнах світу. Дохід за 2010 фінансовий рік перевищив 300 млн. $ США.


Детально про компанію:
Компанія WD-40 уже около 50 лет производит многоцелевую продукцию мирового уровня качества. Семейство продуктов WD-40 уже давно является у потребителей маркой, которой они могут доверять в чистке, проникании, защите и смазке почти чего угодно. Этот продукт, у которого есть тысячи способов применения, является буквально многоцелевым устранителем проблем.

WD-40 - це виробник і постачальник товарів побутового та професійного призначення світового рівня, які перевершують очікування найвимогливіших споживачів. Продукція компанії може бути знайдена в гаражах і ящиках з інструментами по всьому світу. Компанія завжди присвячувала себе розробці марок, які були б першими у своїх категоріях. Місія компанії WD-40 - побудова і посилення неприступної фортеці торгових марок найвищої якості, затребуваних у всьому світі і отриманих шляхом розробки і покупки у інших компаній.

Компанія WD-40 прагне розвивати культуру навчання, засновану на корпоративних цінностях. Компанія завжди відчуває здоровий дискомфорт існуючим станом речей, щоб рухатися вперед. Компанія завжди заохочує тих, хто бере на себе персональну відповідальність в отриманні результатів для підвищення прибутковості бізнесу і його зростання.

Штаб-квартира компанії розміщується в Сан Дієго, Каліфорнія, США, а офіси, що підтримують торгові марки компанії, знаходяться по всьому світу.

Історія компанії та продукту WD-40
У 1953 році, ще молода компанія Rocket Chemical Company і її троє співробітників в маленькій лабораторії в Сан-Дієго (Каліфорнія, США) спробували створити набір сольвентів для запобігання корозії і знежирення для використання в аерокосмічній індустрії.

Щоб формула для витіснення вологи заробила, їм треба було 40 спроб. WD-40 - це скорочення від "Water Displacement perfected on 40-th try", що перекладається як "Витіснювач води завершений на 40-й спробі". Ця секретна формула насправді відмінно працює, тому що її використовують і досі, і їй не знайдено рівних.

Першим підрядником, котрий використовував WD-40, була компанія Convair, яка застовувала формулу для захисту зовнішньої обшивки ракети Atlas від корозії. Формула настільки добре працювала, що кілька робочих забрали баночки WD-40 з заводу додому.

Через кілька років після першого використання WD-40 в промисловому виробництві, засновник компанії Rocket Chemical Company – Норм Ларсен почав експериментувати з розфасовкою WD-40 в аерозольні балончики, обґрунтовуючи це тим, що споживачі можуть знайти застосування продукту вдома, як це робили деякі із співробітників. Вперше продукт з'явився на полицях магазинів в Сан Дієго в 1958 році.

Вже в 1960 році компанія майже подвоїлася, в ній вже працювало сім чоловік, які розвозили близько 45 упаковок в день в багажниках власних машин по різних магазинах технічного обладнання та спортивних товарів у Сан Дієго.

У 1961 році було зроблено перше замовлення на повну вантажівку WD-40, коли співробітники компанії приїхали в суботу для виробництва додаткової партії концентрату, щоб задовольнити потреби жертв руйнувань урагану Карла, що пронісся Мексиканською затокою США. Тоді WD-40 було використано, щоб відремонтувати машини і обладнання, пошкоджені дощем і повінню.

У 1969 компанію перейменували на ім'я її єдиного продукту - WD-40 Company.


Детально про продукт WD-40  
Багато автолюбителів часто зазнають дрібних, але дуже неприємних труднощів при спілкуванні зі своїми сталевими кіньми. То заклинить замок на морозі, то в сиру погоду відмовиться нормально заводитися двигун, то поїздка по дорозі що ремонтується обернеться багатогодинними спробами стерти налиплий гудрон. Ще гірше, коли при ремонті автомобіля доводиться зустрітися з прикипілою гайкою або болтом – це може обернутися як зламаним інструментом, так і саднами на руках.
Є також безліч інших дрібних життєвих проблем – починаючи від скрипучих петель і колективного замка, що заклинює, і закінчуючи наклейками, приклеєними куди завгодно вашою дитиною.

Неважливо, чи є ви професійним механіком або просто майстром на всі руки – всі ці, і багато інших проблем можна вирішити, використовуючи WD-40 - технічний аерозоль універсального призначення, здатний очищати, захищати, проникати, змащувати і зганяти вологу як ніякий інший продукт у світі.

WD-40, а простіше "ведешка", навряд чи потребує представлення автомобілістам. Здається, що цей продукт відомий буквально всім. Але насправді, далеко не всі знають, наскільки цей продукт універсальний, і скільки функцій він може виконувати! За своїми якостями цей аерозоль перевершує показники традиційних легких мастильних речовин, дисперсійних олив, водовідштовхувальних речовин, очищувачів металу, силіконових аерозолів. Використовувати WD-40 можна в багатьох сферах діяльності. Він застосовується у збройній і аерокосмічній промисловості, авіації, електромеханічному виробництві, в офісі, вдома, скрізь! Всі знають, що за допомогою WD-40 легко відкрутити іржаву гайку або запобігти замерзанню замків взимку, але те, що WD-40 очищає, змащує, захищає від корозії механізми і деталі, відомо не багатьом. Навіть функція, від якої WD-40 отримав свою назву – "Water Displacement" – "витіснювач води", ще не отримала такого широкого застосування на російському ринку. WD-40 допомагає запустити навіть вологий двигун: він не є провідником електрики, покриває поверхні, забезпечуючи відсутність вологи навіть в мікроскопічних шорсткостях металу, а утворена плівка захистить від іржі і корозії кузов і деталі автомобіля. Продукт не містить силікону, отже, покрита WD-40 поверхня не буде липкою або маслянистою і тому не буде притягувати пил або бруд, і більше того, WD-40є ідеальним очищувальним засобом для всіх рухомих частин механізмів. Резюмуючи все вищесказане, виділимо основні 5 функцій WD-40.

Отже, основні властивості WD-40:
- витісняє вологу і утворює захисний бар'єр проти вогкості;
- захищає від корозії навіть в самих екстремальних умовах;
- змащує деталі, не залишаючи жирних або липких слідів;
- проникає в механізми, звільняючи заіржавілі частини;
- легко видаляє жир, бітумні плями або залишки клею.