LKQ ELIT

Машина майбутнього: лусочки, управління жестами і прилади на долоні

10 января 2020

 Машина майбутнього: лусочки, управління жестами і прилади на долоні

На Міжнародній виставці споживчої електроніки (CES-2020) в Лас-Вегасі компанія Sony несподівано показала концепт свого першого електромобіля. Як виглядає «машина майбутнього», навіщо Sony зайнялася розробкою невластивого для себе продукту і що ще цікавого показали на виставці.

Презентували новий електрокар швидко, не більше двох хвилин. Поки про концепт під назвою Vision-S відомо небагато, але вже можна сказати, що він буквально нашпигований новітніми технологіями.

У машині більше 30 датчиків різного призначення. Наприклад, є твердотільний LiDAR для точного визначення відстані до предметів і побудови тривимірних карт дороги. Технологія Sensor Fusion дозволяє машині орієнтуватися навіть в умовах поганої видимості - в темряві або в тумані. Крім того, встановлена ​​система розпізнавання людей і предметів - як зовні, так і всередині салону.

За словами Sony, автомобіль оснащений новою електричної платформою, яка потенційно може працювати і на інших типах транспортних засобів, таких як позашляховики. Зовні дизайн автомобіля нагадує Porsche, а в профіль помітно схожість з Lucid Motors Air. Ширококутові дисплеї в салоні нагадують ті, які встановлює в своїх електромобілях китайський стартап Byton.

У прес-релізі говориться, що при розробці концепту Sony співпрацювала з такими компаніями, як Bosch, Continental, GeneTex, Nvidia і Magna.

«Цей прототип втілює наш внесок в майбутнє мобільності», - заявив головний виконавчий директор Sony Кенітіро Йошида. Однак він не назвав навіть приблизні терміни, коли Vision-S буде запущений в серійне виробництво.

Є підстави припускати, що це не відбудеться ніколи. Схоже, концепт спочатку створювався не як прототип майбутнього серійного автомобіля, а як демонстратор нових технологій, які в подальшому можна буде продавати іншим компаніям. Як пише TechCrunch, це цілком вписується в нинішню стратегію компанії. Наприклад, датчики для смартфонів камер Sony вже використовуються в багатьох гаджетах інших виробників, навіть в новітньому iPhone Pro.

Ще одна цікава автомобільна новинка на CES-2020 року - повністю безпілотний електрокар від Mercedes-Benz в стилі фільму «Аватар»

У машині Vision AVTR немає керма і звичних елементів управління, а приладова панель проектується прямо на долоню. Датчики здатні відстежувати серцебиття пасажира і навіть підлаштовувати під його ритм світлодіодне підсвічування. На даху - цілих 33 декоративних люка, які зовні нагадують великі лусочки рептилії.

«Ми хотіли створити не машину, а щось, схоже на живий організм», - заявив Гордій Вагенер, глава конструкторського відділу компанії.

Джерело: mc.today