LKQ ELIT

Зміни правил щодо переобладнання світла авто

13 ноября 2020

 

  В Україні заборонено самостійно змінювати тип ламп, якщо конструкцією автомобіля не передбачено використання ксенону без автоматичного коректора кута нахилу фар і пристроїв для очищення фар. Порушників можуть притягнути до відповідальності за однією з двох норм Кодексу України про адміністративні правопорушення. За таке правопорушення штраф може скласти від 340 до 425 гривень. В тому випадку, якщо поліція зафіксує порушення повторно, то водій може бути позбавлений права керування від трьох місяців до півроку.

  При цьому необхідно пам'ятати, якщо поліцейський зупинить автомобіль вдруге і помітить порушення, пов'язане з ксеноном, згідно протоколу він зобов'язаний затримати автомобіль. В такому випадку порушнику доведеться оплачувати не тільки суму самого штрафу, а й інші стягнення, пов'язані з витратами по автомобілю з боку Нацполіціі.

    Нагадаємо, з 2021 року камери автоматичної фіксації фіксуватимуть не лише перевищення швидкості, але і перетин подвійної суцільної лінії, проїзд на червоний сигнал світлофора і рух по смузі для громадського транспорту.

Джерело: news.infocar.ua