LKQ ELIT

У водню є майбутнє в автовиробництві?

23 квітня 2021

 Компанія Toyota оголосила про початок випробувань двигуна внутрішнього згоряння, що працює на водні. В якості експерименту цей агрегат встановлять на седан Corolla Sport, який виступить в японській серії гонок на витривалість Super Taikyu Series +2021 Powered by Hankook.

 Що цікаво, мова дійсно йде не про силову установку на водневих паливних елементах, як, скажімо, у седана Toyota Mirai, а про звичайний поршневому двигуні. Це трициліндровий турбодвигун 1.6 з адаптованими паливопроводом і системою впорскування, який замість бензину використовує стислий, водень. Принцип роботи такого ДВС аналогічний. Однак викиди вуглекислого газу близько нульових - а ті, що є, обумовлені лише спалюванням невеликої кількості моторного масла.

 Крім очевидного внеску в процес декарбонізації транспорту, у такого двигуна є ще ряд переваг. По-перше, водень запалюється значно швидше бензину, отже, забезпечується хороша потужність. По-друге, за словами виробника, у водневих моторів зберігаються всі ознаки класичних ДВС, зокрема звук і вібрації. Це може означати, що першими в черзі на установку таких агрегатів будуть, швидше за все, спорткари.

 Обкатувати нову технологію вирішено по-старому - в гонках. І спочатку воднева «турботрійка» стане під капотом Toyota Corolla Sport, підготовленої за регламентом серії Super Taikyu Series 2021 Powered by Hankook. Заправляти машину будуть «зеленим» паливом, отриманим на підприємстві Fukushima Hydrogen Energy Research Field. Один з найбільших в світі заводів з виробництва водню розташований в селищі Наміе, на північ від АЕС «Фукусіма-1», і використовує електрику від локальної сонячної електростанції потужністю 20 мегават.

 Сама ж ідея змусити ДВС працювати на водні, втім, не нова. Перший подібний агрегат був сконструйований французом Ісааком де Ріваз ще в 1806 році. А вже в XXI столітті компанія BMW переробила седан 7 серії (E65) в четирехдверка Hydrogen 7, яку оснастили бівалентним V12 6.0. Цей двигун видавав 260 к.с. потужності і міг працювати як на бензині, так і на водні.

Джерело: avtomir.ua