LKQ ELIT

Отвори від куль в авто: що з ними робити

21 квітня 2022

Зважаючи на потужність сучасних боєприпасів та, даруйте, багатоплановість їхньої дії, радимо в будь-якому випадку за першої змоги показати пошкоджений автомобіль врешті професіональним cервісменам. Адже навіть якщо сьогодні на простреленій машині все працює добре, завтра пошкодження може дати “ускладнення” – наприклад, остаточно розвалиться надірваний дріт у перебитому джгуті проводки або доламається тяга дверного замка, надрубана осколком. А назріваючу несправність усунути простіше (дешевше), аніж ту, що вже сталася.

Велика частка пошкоджень, які отримують цивільні автомобілі під час війни – пробоїни від осколків снарядів, ракет та мінометних мін. Отвори від куль з легкої стрілецької зброї зрідка теж трапляються. Але з точки зору автосервісу принципова різниця між цими пошкодженнями є лише в окремих випадках – і тільки в них ми будемо розділяти два види отворів.

Двері. Оскільки у більшості сучасних машин саме двері займають більшість площі боковин, дуже часто вони і отримують пробоїни. Між тим, саме у дверях є багата начинка, пошкодження якої може мати наслідки: електрообладнання, акустика механізми замків та склопідйомників. Якщо проводка не пошкоджена і не сталося короткого замикання, зовнішній отвір можна просто щільно та надійно заклеїти скотчем – щоб всередину не потрапила волога і не викликала корозію арматури та електрики. Для усунення пробоїн потрібен буде добрий рихтувальник, а після нього – маляр, який пофарбує зовнішню панель дверей.

Скло. В автомобілі є два типи скла: загартоване та триплекс. У першому отвори утворюються не завжди, бо воно від удару розсипається на дрібні фрагменти. Але якщо загартоване вікно таки втрималося на своєму місці, це може бути не надовго – така вже його властивість, навіть якщо скло вкрито тонувальною плівкою.

Лобове скло. Триплекс – з нього обов’язково роблять лобове скло – після отримання пробоїн найчастіше залишається на місці, так що в принципі за великої потреби машину можна експлуатувати. Особливо якщо вдасться знайти той самий чудодійний засіб – скотч та заклеїти ним отриману “вентиляцію”. При цьому майте на увазі, що їзда по великих нерівностях може призвести до подальшого руйнування скла, адже воно вклеєне у свій проріз та працює у силовій структурі кузова.

Крила. За крилом може ховатися двигун, і це головна проблема. А дірка у самому крилі ні на що не впливає, крім естетики. Виправляти її так само непросто, як і пробоїну у дверях та інших деталях з тонкого металу.

Дах та багажник. Нештатний отвір у даху або кришці багажника бажано швиденько заклеїти скотчем – щоб волога, яка потрапить у внутрішні об’єми, не спровокувала там корозію та плісняву (це стосується в першу ергу простору між металом даху і оббивкою стелі).

Колесо. Шину, пробиту осколком або кулею, майже обов’язково доведеться викинути. Хоча якщо це питання життя або смерті, можна потроху продовжити рух на пробитій шині – на рівній дорозі близько кілометру вона точно протримається. Якщо пробоїна є на металевому диску колеса, може знадобитися ремонт гальм або вузлів ходової частини, які розташовані безпосередньо за колесом. До речі, при пошкодженні шини вони теж можуть постраждати.

Силовий агрегат. Під капотом кулями та осколками може бути пробитий власне двигун та навісне обладнання. Якщо сталося перше, потрібен серйозний ремонт в умовах СТО (а то й заміна мотора), якщо друге, можна обійтися більш скромними роботами.

Паливний бак. На щастя, потрапляння кулі або осколка у паливний бак зовсім необов’язково призводить до займання; хоча витікання палива в жодному разі не уникнути. Але якщо отвір саме від кулі, велика ймовірність, що він буде правильної круглої форми. І тоді для збереження дорогоцінного палива пробоїну можна банально заткнути дерев’яним чопиком – наприклад, уламком гілки з найближчого дерева. Звісно, якщо вдасться дістатися до місця пошкодження. Тріщину або геть невелику пробоїну можна замазати… милом – воно не розчиняється бензином.

Джерело: auto.24tv.ua