LKQ ELIT

У мережі з'явилися ФОТО ексклюзивної моделі ЗАЗ, що не увійшла в виробництво

12 июня 2020

У Мережі з'явилися фотографії експозиції Запорізького автомобільного заводу на виставці «Автодизайн-88». Тоді завод продемонстрував перспективні на той час моделі - вантажопасажирський ЗАЗ-11024, перший зразок універсалу ЗАЗ-1105 і пластиліновий макет ЗАЗ-1106.

Серійне виробництво перших двох автомобілів було налагоджено на початку 90-х років і завершилося 1997 році через низький попит. Обидві моделі були версіями базової «Таврії» ЗАЗ-1102.

Що стосується неходового прототипу перспективного ЗАЗ-1106, то він також був виготовлений на базі вищезгаданої «Таврії». Саме таким бачили інженери ЗАЗу автомобіль 21-го століття.

Футуристичний концепт, виконаний в натуральну величину, виділявся модним в той час дизайном з обтічними формами, аеродинамічними бічними дзеркалами, великою площею скління і напівзакритими задніми колесами.

Завод планував створити ціле сімейство автомобілів ЗАЗ-1106. У масштабних макетах був зроблений седан і кілька версій хетчбеків. Модель так і не запустили в серію через кризу в країні, яка почалася з 1990-х років.

Два прототипу автомобілів зберігалися на заводі, пізніше їх передали в музей. У свою чергу, Запорізький автозавод пустив всі сили на випуск і модернізацію сімейства автомобілів «Таврія», що було економічно доцільніше.

Джерело: golos.zp.ua