ELIT11

Розумна інфраструктура майбутнього

25 сентября 2020

Українські інженери GlobalLogic спільно з Winner Imports Ukraine вперше продемонстрували рішення для передачі даних між розумними автомобілями, а також системи комп'ютерного зору для допомоги водієві та навігації автономних авто.

Технології машинного навчання та комп'ютерного зору дозволяють автомобілю бачити картинку місцевості, розуміти своє положення в просторі та будувати карти, які можуть використовуватися для безпілотного водіння. Фахівці GlobalLogic переконані, що саме комп'ютерний зір найбільш перспективний для цілей автономного водіння. Крім того, українські інженери розробляють системи розпізнавання водія по обличчю і моніторингу його стану під час руху. Ці технології також працюють на основі систем розпізнавання зображень.

Нові розробки створюють нові стандарти безпечної взаємодії з іншими учасниками дорожнього руху. Розумні автомобілі, здатні спілкуватися між собою — ще один тренд автопрому та міст майбутнього. Досвід участі в побудові інфраструктури розумного міста в США дозволяє українським інженерам створити власний прототип системи спілкування автомобілів між собою. Концепт під назвою Smart City — система спілкування автомобільних комп'ютерів між собою та іншими елементами дорожньої інфраструктури на основі протоколів V2V (автомобіль-автомобіль) і V2X (автомобіль-все навколо). Ця система дозволяє не тільки своєчасно попереджати водія про ДТП через сигнали з інших авто, але й ефективно керувати транспортними потоками та міською інфраструктурою на основі великих даних. Безпілотні автомобілі вийдуть на ринок за кілька років. Але вагомий внесок в розробку програмної складової розумних та автономних авто українські інженери роблять вже сьогодні.

Джерело: winner.ua